Umowa najmu pokoju - co powinno się w niej znaleźć?
Obecnie praktycznie nie da się wynająć pokoju, bez podpisania z najemcą odpowiedniej umowy najmu. Jak powinna wyglądać profesjonalna umowa najmu pokoju, aby była zgodna z prawem? Podpowiadamy!
2020-05-29, 11:19

Wynajmowanie mieszkania, szczególnie w podziale na pokoje, wiąże się z wieloma kwestiami, o które trzeba zadbać.

Jedną z nich jest zdecydowanie odpowiednia umowa najmu pokoju. Co powinno znaleźć się w profesjonalnie napisanej umowie najmu? Sprawdź!

Profesjonalna umowa najmu pokoju

W internecie znajdziemy całe mnóstwo przykładowych szkiców umów, z których możemy skorzystać. Nie jest to jednak dobry pomysł. O wiele bezpieczniej i bardziej profesjonalnie, jest stworzyć taką umowę samemu od podstaw. Jeśli zupełnie nie wiesz jak się za to zabrać, możesz skorzystać z gotowej umowy, jednak sprawdź czy na pewno znajdują się w niej następujące elementy:
- szczegółowe dane: wynajmującego, najemcy, a także dokładny adres wynajmowanego mieszkania,
- określenie wszelkich terminów, które mogą wpłynąć na realizację umowy (np. termin comiesięcznej płatności),
- uzgodniona kaucja oraz ewentualne ubezpieczenie mieszkania.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Oprócz wszystkich wymienionych podstawowych danych warto również zwrócić uwagę, aby umowa najmu pokoju zawierała ewentualne kary umowne, a także ustalony regulamin mieszkania. Jest to ważne szczególnie w przypadku gdy jedno mieszkanie wynajmujemy większej ilości, obcych sobie osób.

KONTAKT / AUTOR
Mieszkalnik
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.