Umowa deweloperska - czym jest i dlaczego trzeba ją podpisać?
Planujesz zakup mieszkania od dewelopera i nie wiesz na co się przygotować? Pamiętaj, że podpisana musi zostać umowa deweloperska. Czym jest i dlaczego? Podpowiadamy!
2020-12-10, 09:38

Notarialna umowa deweloperska

Podczas zakupu mieszkania wymagane jest podpisane umowy deweloperskiej. Odbywa się to w towarzystwie notariusza.

Czym jest umowa deweloperska?

Umową deweloperską nazywa się podstawowy dokument podczas nabywania nieruchomości. Deweloper zobowiązuje się w niej do ustanowienia własności i przeniesienia jej na nabywcę po zakończeniu przedsięwzięcia. Umowę podpisuje się w sytuacji, kiedy interesujące nas mieszkanie jest dopiero w trakcie budowy lub nie uzyskano jeszcze specjalnego pozwolenia na jego użytkowanie. Stanowi ona podstawę do wpisu do księgi wieczystej.

Co powinno znaleźć się w takim dokumencie?

Aby umowa deweloperska mogła być uznana za pełnoprawny dokument, powinna zawierać następujące elementy: określenie stron, miejsce i datę podpisania umowy, cenę nieruchomości oraz szczegółowe informacje o niej. Ważny jest również termin przeniesienia prawa własności, czy wysokość i terminy świadczeń pieniężnych. Konieczne są także informacje dotyczące rachunku powierniczego, gwarancji bankowej, czy ubezpieczenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych zapisów w takiej umowie, zapraszamy na naszego bloga firmowego, gdzie znalazł się szczegółowy artykuł na ten temat.

KONTAKT / AUTOR
Mieszkalnik
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.